یکشنبه, 11 خرداد 1399

معرفی داوطلبان انتخابات

داوطلبان انتخابات مجلس و شوراها.

   اخبار انتخابات : آرشیو اخبار
جدیدترین بسته انتخابات مجلس دهم : جدول زمانبندی انتخابات مجلس دهم. مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 15 آذر 1394 ساعت 22:59 بازدیدها:3491 مرتبه

جدیدترین بسته خبری انتخابات مجلس دهم . 

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور در تاریخ ۷ اسفند برگزار می‌شود و زمان ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی از تاریخ ۲۸ آذرماه به مدت یک هفته تعیین شده است.
، علی پورعلی مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور جدول زمان‌بندی انتخابات را اعلام کرد.

جدول زمان‌بندی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان اینجا قابل مشاهده است.مجلسی برای تصمیمات تاریخی

پس از بحث درباره رهبری شورایی و رهبری فردی، انتخاب آیت‌الله گلپایگانی به رای گذاشته شد که رای نیاورد و سپس رهبری آیت الله خامنه‌ای با 60 رای از 74 رای ماخوذه به تصویب رسید. تصمیمی که در 14 خرداد 68 در مجلس اول خبرگان گرفته شد و همچنان مهمترین مصوبه این مجلس به حساب می‌آید.

گزارش ایسنا با عنوان مجلسی برای تصمیمات تاریخی اینجا قابل مشاهده است.

فرصت کمی برای آموزش نحوه برگزاری انتخابات الکترونیک باقی مانده است

سیدشهاب‌الدین چاوشی رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت:‌ زمان قابل توجهی برای آمادگی برگزاری انتخابات باقی نمانده و برگزاری الکترونیک انتخابات مستلزم آموزش مجریان انتخابات است.

وی با اشاره به وجود آمادگی نسبی برای برگزاری انتخابات الکترونیک در استان تهران اظهار کرد:‌ در حال حاضر در انتظار اعلام نظر نهایی شورای نگهبان برای برگزاری الکترونیک انتخابات هستیم.

وی افزود: گروه‌های سیاسی و جناح‌های مختلف باید به گونه‌ای رفتار کنند تا اخلاق انسانی و اسلامی در جریان برگزاری انتخابات مراعات شود.

محور برنامه‌های حزب ندای ایرانیان تعیین شد

سیدشهاب‌الدین طباطبایی رئیس ستاد انتخابات حزب ندای ایرانیان از تعیین رئوس و محور برنامه‌های این حزب برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد.

طباطبایی "اشتغال با تاکید بر تولید ملی"، "حقوق شهروندی با تاکید بر حقوق زنان"، "بحران آب"، "سلامت با تاکید بر محیط زیست" و "امنیت داخلی بر مبنای قدرت بازدارندگی در منطقه" را 5 محور اصلی برنامه‌های این حزب برای کاندیداهای مورد حمایت این تشکل اعلام کرد.

این عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان تصریح کرد: جزئیات برنامه‌ها و شعار حزب ندای ایرانیان در انتخابات پیش رو طی دو هفته آینده در شورای عالی انتخابات حزب نهایی خواهد شد.

رقابت اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان به معنای دشمنی نیست

حجت‌الاسلام والمسلمین رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی درباره برنامه‌های انتخاباتی حزب اعتماد ملی گفت: در رابطه با انتخابات، ما به دو شکل پیگیریم، اول آنکه درون حزبی کارها را پیگیری کنیم و دیگری درون اصلاحاتی. ما تلاش کردیم جبهه اصلاح‌طلبان را به وحدت برسانیم. به توفیق الهی و با تلاشی که انجام شد اصلاح طلبان زیر یک سقف جمع هستند و شورای عالی سیاست‌گذاری کل اصلاح طلب‌ها هر یکشنبه، به ریاست دکتر عارف برگزار می‌شود.

منتجب‌نیا در نشستی دانشجویی با موضوع وفاق ملی گفت: وجه مشترک اصلاح‌طلبان و اصولگرایان نفی افراطی‌گری است، یکی از کسانی که در مواقع حساس و خطرناک می‌تواند پادرمیانی کند آیت الله هاشمی رفسنجانی هستند و خیلی ها باید در مکتب ایشان و افرادی همچون ایشان درس بیاموزند.

نباید از واژه نفوذ برای مقاصد انتخاباتی سوءاستفاده کرد

سیداحمد سجادی فرماندار محلات گفت: سوء‌استفاده از واژه نفوذ، حضور حداکثری مردم در انتخابات را کاهش می‌دهد.

وی گفت: بعضی جناح‌های سیاسی از کلیدواژه نفوذ برای مقاصد انتخاباتی استفاده می‌کنند ولی کلیدواژه دولت برای انتخابات قانون است. قانونمند عمل کردن مانع سوء‌استفاده از واژه نفوذ می‌شود.

کاندیداها هیجان کاذب در جامعه ایجاد نکنند

سید خالق سجادی فرماندار بهشهر گفت: کاندیداهای احتمالی در آستانه انتخابات هیجان کاذب در جامعه ایجاد نکنند.

وی در جلسه شورای اداری بهشهر گفت: تمام تلاش خود را در جهت حفاظت از تک تک رأی‌های مردم خواهیم کرد و به هیچ عنوان نظر شخصی و افکار سیاسی خود را در این انتخابات دخیل نخواهم داد.

وی تأکید کرد: هیچ دستگاه و اداره‌ای حق ندارد علیه کاندیدایی یا به طرفداری و حمایت از کاندیدایی فعالیت کند، زیرا وظیفه همه این است که بی‌طرفی کامل را در رأس کار قرار دهیم و از امکانات دولت به هیچ عنوان برای کاندیدای خاصی استفاده نشود.

فرماندار بهشهر گفت: مدیران شبکه‌های مجازی در دوران انتخابات باید هوشیار باشند و محتویات فضای مجازی را بیشتر کنترل کنند تا بیهوده فضا متشنج نشود.

جنبش دانشجویی، مردم را به حضور حداکثری در انتخابات دعوت کند

عارف یزدانی دبیر انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج گفت: جنبش دانشجویی وظیفه دارد در چارچوب قانون و به دور از جانبداری دانشجویان، نخبگان و اقشار مختلف جامعه را دعوت به حضور حداکثری در انتخابات کند.

وی افزود: جنبش دانشجویی تمام تلاش خود را بکار برد تا به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد حضور و مشارکت و حساسیت‌های انتخاباتی جامه عمل بپوشاند و در کنار اینها بنا به رسالت مطالبه‌گری خود از هیچ تلاشی جهت شکل‌گیری مجلسی در شأن و منزلت ملت ایران اسلامی دریغ نخواهد کرد.

ستاد انتخابات از آراء و حقوق مردم محافظت می‌کند

عبدالرحیم رحیمی فرماندار شهرستان گچساران گفت: ستاد انتخابات از حقوق مردم و آراء آن‌ها محافظت می‌کند.

وی افزود: با توجه به شعار سال جاری مجریان و اعضاء ستاد انتخابات همه تلاش خود را با همراهی، بزرگان، روحانیون، اقشار و سلایق مختلف برای تحقق این شعار خواهند کرد تا در فضایی آرام و با نشاط حضور مردم در این رویداد بزرگ سیاسی و اجتماعی کشور ایران اسلامی انجام شود. باید با اجرای قوانین مربوط به انتخابات توسط برگزار کنندگان، محیط مناسبی برای مردم جهت مشارکت در این تصمیم گیری مهم ایجاد شود.

وی ادامه داد: اموال بیت المال به صورت امانت در اختیار مسئولین و کارکنان دستگاه‌های دولتی قرار دارد و همه ما نسبت به حفظ آن مسئول بوده و از این امکانات له و یا علیه فرد یا افرادی استفاده نشده و ملاک عمل تنها قانون است.

نامزد ایده‌آل شخصی است که گرفتار جهل و تندروی نباشد

سعید بزرگی دبیر شورای حزب کارگزاران استان اصفهان گفت: عملکرد بسیار ضعیف و سوال برانگیز برخی نمایندگان تندرو مجلس شورای اسلامی در موضوعات شخصی و عمومی حکایت‌گر این واقعیت است که احتمال انتخاب دوباره این افراد برای انتخابات پیش روی مجلس دهم ضعیف و دور از انتظار است.

وی گفت: کارگزاران استان اصفهان هم سو با ائتلاف اصلاح طلبان حرکت کرده و هیچ تصمیمی برای معرفی نامزد مستقل در انتخابات پیش رو ندارد با این حال حزب کارگزاران سازندگی با توجه به جایگاه ویژه خود در جناح اصلاحات بدون شک نقش مهم و موثری در تعیین و انتخاب کاندیداها در حوزه‌های مختلف ایفا خواهد کرد.

بزرگی تصریح کرد: حزب کارگزاران از همه افرد دارای پتانسیل که توانایی حضور در مجلس شورای اسلامی را دارند دعوت به اعلام کاندیداتوری کرده است.

وی گفت: به دلیل نامشخص بودن مناسبات سیاسی در ماه‌های پیش رو نمی‌توان درباره ائتلاف صد درصدی اصلاح طلبان سخن گفت.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

خراسان شمالی


آمار بازدیدکنندگان

5184امروزmod_vvisit_counter
7205دیروزmod_vvisit_counter
5184این هفتهmod_vvisit_counter
54173هفته گذشتهmod_vvisit_counter
257976این ماهmod_vvisit_counter
217827ماه گذشتهmod_vvisit_counter
14803507کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 72 مهمان حاضر
IP شما: 34.231.21.83
 , 
امروز: 11 خرداد 1399